Brązowi Patroni
Brązowi Patroni są właściwie głównymi bohaterami całej historii, więc warto poświęcić im trochę uwagi. Normalnie było ich około dwunastu, ale większość zginęła podczas Galaktycznych Turniei, zostało tylko pięciu z nich. Na tą właśnie piątkę mówi się: "Bronze Saints", ale to nie oznacza, że cały czas zostają Brązowymi Patronami. Z czasem niektórzy zdobywają Srebrną i wreszcie Złotą Materię. Każdy z tej piątki nich różni się od pozostałych czterech przyjaciół, więc uzupełniają się nawzajem w walce. Żywiołowy i szlachetny Seiya, pozornie cichy lecz naprawdę gwałtowny Shiryuu, tajemniczy lecz sympatyczny Hyoga, trochę zniewieściały i kochający pokój Shun oraz odrobinę dziwny i trochę brutalny Ikki tworzą naprawdę wspaniałą drużynę. Każdego z nich z osobna można polubić. Na tej stronie znajdziesz dosyć duże charakterystyki dotyczące Seiya, Shiryuu, Hyoga i Shuna. Jeżeli poszukujesz charakterystyki mojego ulubieńca Ikkiego - wejdź na moją stronę poświęconą tylko info o nim klikając tutaj. Pod charakterystykami Brązowych Patronów, którzy przeżyli, umieszczam charakterystyki pozostałych Bronzies pokonanych w czasie turniei. Miłej nauki!

Pegasus Seiya
Dragon Shiryuu
Cygnus Hyoga
Andromeda Shun
Unicorn Jabu
Hydra Ichi
Bear Geki
Lionet Ban
Wolf Nachi

PEGASUS SEIYA
Imię: Seiya
Materia: Pegasus (Pegasusu)
Wiek: 13
Data urodzenia: 1 grudnia
Znak Zodiaku: Strzelec
Grupa krwi: B
Wysokość: 165 cm
Narodowość: Japończyk
Miejsce treningu: Sanktuarium w Grecji
***
Seiya jest jednym ze stu młodzieńców (sierot), którzy zostali porwani przez Fundację Graude w celu wyszkolenia ich na wojowników. Jego imię oznacza "Gwiezdną Strzałę", chociaż jest również możliwe tłumaczenie "Meteor". Trenował trochę w Kiddo mansion i wkrótce został wysłany na ostateczny trening do Grecji, gdzie jego sensei stała się wojowniczka Marin (Srebrna Patronka Aquila). Nauczyła go ona atakować potęgą kosmosu sprzężoną w cios "Pegasus Meteor Punch", który umożliwia trafienie przeciwnika setki razy w ciągu sekundy. Tą właśnie energią pokonał jednego ze swoich rywali do materii Pegaza, Cassiosa. Jego treningi zakończyły się sukcesem, jako jeden z niewielu młodzieńców Seiya zdobył upragnioną Materię. Pegasus Seiya jest bardzo żywiołowym chłopakiem, co nie zawsze wychodzi mu na dobre... Celem jego życia jest obrona Ziemi i Saori Kiddo, te dwa obowiązki wypełnia bardzo dokładnie pokonując prawie każdego przeciwnika i nie tylko (np. Beara). Jest bez wątpienia głównym bohaterem całej historii, zwłaszcza w anime.
***
Ataki:
- Pegasusu Ryuu Sei Ken (Pegasus Meteor Punch),
- Pegasusu Suiseiken,
- Pegasusu Ro-ringu Kurasshu (Pegasus Rolling Crash).

DRAGON SHIRYUU
Imię: Shiryuu (znany również jako Shiryu)
Materia: Dragon (Doragon)
Wiek: 14 (w innej wersji 17-18 lub nawet 25...)
Data urodzenia: 4 października
Znak Zodiaku: Waga
Grupa krwi: A
Wysokość: 172 cm
Narodowość: Japończyk
Miejsce treningu: centralne Chiny
***
Następny wojownik, który zdobył wymarzoną materię. Jego imię, Shiryuu, oznacza "Lawendowego Smoka". Łatwo to zrozumieć, gdyż czerpie on energię z konstelacji Draco. Po obowiązkowym treningu w Kiddo mansion wyjechał do Chin, gdzie jego trenował pod opieką Rochiego (Złotego Patrona Libry). Tam również zdobył materię Dragona i poznał swoją ukochaną Shunrei. Shiryuu ma na swoich plecach znak w kształcie powykręcanego smoka. Za pomocą tego tatuażu może zaatakować swoim najpotężniejszym atakiem (Rozan Shoryuha). Ten smok również przedstawia wszystkie obrażenia cielesne doznane przez Shiryuu. Tego Patrona można łatwo pokonać celując w jego słaby punkt w okolicach serca. Na lewe ramię zakłada prawie niezniszczalną tarczę, którą może uszkodzić tylko paru Patronów. Na zewnątrz Dragon Shiryuu jest bardzo chłodny i opanowany, ale ci, którzy go bardziej znają, wiedzą, że tak naprawdę Dragon jest gwałtowny i srogi. Zdaje się, że najbardziej dba o swoich przyjaciół i Saori Kiddo. W poszukiwaniu większej ilości informacji spójrz na artykuł "Trochę więcej o Shiryuu".
***
Ataki:
- Rozan Shou Ryuu Ha (Ascending Dragon Stike),
- Rozan Ryuu Hi Shou (Dragon Flight),
- Rozan Kou Ryuu Ha (Sky Dragon Tear),
- Excaliber.

CYGNUS HYOGA
Imię: Hyoga
Materia: Cygnus (Kigunasu)
Wiek: 14
Data urodzenia: 23 stycznia
Znak Zodiaku: Wodnik
Grupa krwi: 0
Wysokość: 173 cm
Narodowość: Japończyk/Rosjanin
Miejsce treningu: Syberia
***
Hyoga jest jeszcze jednym Patronem Ateny. Jego imię można dosłownie przetłumaczyć jako "Lodową Rzekę". Po treningu w Kiddo mansion został wysłany na Syberię, gdzie odbył swój ostateczny trening pod opieką Camusa i jednego z wędrownych Kryształowych Patronów, zdobył wtedy materię Cygnusa. Jego podstawową bronią jest umiejętność zamrażania obiektów w bryły lodowe i wywoływania burz śnieżnych. Inne potężne ataki Hyogi to "Diamont Dust" i "Aurora Thunder Attack", które wywołują ogromne ilości śniegu i potworny chłód. Hyoga jest jedynym Patronem, który pamięta swoją matkę Rosjankę. Zginęła ona podczas zatonięcia statku na oceanie niedaleko Syberii. Również na Syberii została pochowana. Hyoga ma obsesję na punkcie swojej matki i w prawie każdej wolnej chwili kładzie się na jej łóżku i rozmyśla. Wydaje się chłodny w obejściu, ale tak naprawdę bardzo dba o swoich przyjaciół. Dla swoich przyjaciół jest sympatyczny i miły, trudno go nie polubić. Mimo, iż nie lubi Ikkiego, pomaga mu, kiedy ten jest w potrzebie. Celem Cygnusa Hyogi jest obrona pozostałych czterech przyjaciół i, oczywiście, Saori Kiddo.
***
Ataki:
- Dayamondo Dasuto (Diamond Dust),
- Ou-rora Ekusukyuushon (Aurora Execution),
- Hourodonii Sumeruchi (Freezing Twister),
- Karitsuo (Russian Circle).

ANDROMEDA SHUN
Imię: Shun
Materia: Andromeda (Andoromeda)
Wiek: 13
Data urodzenia: 9 września
Znak Zodiaku: Panna
Grupa krwi: A
Wysokość: 165 cm
Narodowość: Japończyk
Miejsce treningu: Wyspa Andromedy
***
Shun jest młodszym z dwójki braci - wojowników. Jego imię oznacza "Migotające Gwiazdy". Po treningu w Kiddo mansion wyruszył na Wyspę Andromedy, gdzie po ostatecznym treningu pod opieką Albireo zdobył materię Andromedy. "Nebula Chain" (Mgławicowe Łańcuchy) są jego podstawową bronią jak i zarazem częścią zbroi. I to właściwie nie w Shunie, lecz w możliwościach jego zbroi, leży wielka potęga Andromedy (odwrotnie niż w przypadku innych Patronów). Podczas ataku za pomocą łańcuchów moc Shuna nieskończenie wzrasta i staje się on wówczas jednym z najpotężniejszych Patronów. Później nauczył się używać "Nebula Storm". Mimo wszystko czasami podczas walki ten Patron musi polegać na swoim starszym bracie... Shun jest najspokojniejszym ze wszystkich Patronów, jest bardzo uczuciowy i kocha pokój. Wygląda na bardzo słabego, zachowuje się niemal jak kobieta. Swojego łańcucha używa tylko wtedy, kiedy jakiś z jego przyjaciół, jego brat lub Saori są w niebezpieczeństwie. W obronie tych, których kocha, Shun potrafi pokazać, że jest prawdziwym wojownikiem.
***
Ataki:
- Nebiura Chiieen (Nebula Chain),
- Rou ringu deiiffuensu (Ring Defense),
- Nebyura Suto-mu (Nebular Storm),
- Nebyura Sutori-mu (Nebular Blizzard),
- Sandaa Uueebu (Thunder Wave),
- Supaidaa Netto (Spider Net),
- Kyasuteeingu Netto (Net Shape),
- Supairaru Dakuto (Spiral Duct),
- Buumeran Shotto (Boomerang Shot),
- Wairudo Torappu (Wild Tramp),
- Gureeto Kyapuchuaa (Great Capture).

UNICORN JABU
Imię: Jabu
Materia: Unicorn (Jednorożec)
Wiek: 13
Data urodzenia: 3 listopada
Znak Zodiaku: Skorpion
Grupa krwi: B
Wysokość: 165 cm
Narodowość: Japończyk
Miejsce treningu: Algieria
***
Jabu jest jednym z najpotężniejszych Brązowych Patronów, ale mimo wszystko został pokonany przez Shuna w szóstym epizodzie. Shun jak zwykle miał opory co do walki, zaś Jabu nie miał żadnych zahamowań i atakował pozwalając skupić się przeciwnikowi na obronie. No cóż, mimo wszystko łańcuchy Shuna zwyciężyły i Jabu stał się niezdolny do walki, ale przeżył. Ogólnie Jabu jest bardzo sympatycznym chłopakiem i przed walką z Shunem trzymał cały czas z Seiyem i Shiryuu. Potrafi przyznać się do pomyłki, jeżeli źle osądził kogoś, nie wahał się powiedzieć o tym jednemu z bliższych kolegów. O ile podczas życia codziennego Jaby jest bardzo miły i sympatyczny, to podczas walki staje się szatanem. To on właśnie pokonał Lioneta...
***
Ataki:
- Unicorn Gallop.

HYDRA ICHI
Imię: Ichi
Materia: Hydra
***
Ichi to facet, który został pokonany przez Hyogę, który zamroził jego Materię, w trzecim epizodzie. Był dosyć zarozumiały i trudno go darzyć sympatią. Posiadał zatruty szpon, który godząc trzy razy w ciało przeciwnika zabijał go. Hyoga pokonał tą broń Hydry zamrażając pazury i uniemożliwiając tym samym dostanie się trucizny do jego krwiobiegu. Ichi oprócz szponów posiada także niewiarygodną prędkość. Ale i prędkość na nic mu się nie zdała, gdyż "Diamentowy Pył" Brązowego Patrona Cygnusa okazał się silnijeszy...
***
Ataki:
- ?.

BEAR GEKI
Imię: Geki
Materia: Bear (Niedźwiedź)
Wiek: 15
Data urodzenia: 15 maja
Znak Zodiaku: Byk
Grupa krwi: A
Wysokość: 188 cm
Narodowość: Japończyk
Miejsce treningu:Góry w Kanadzie
***
Geki również został zwerbowany przez fundację Kiddo i odbywszy podstawowy trening tam, gdzie inni, wywędrował do Kanady. Tam, walcząc z prawdziwymi niedźwiedziami Grizzli zdobył swoją Materię i jako potężny i niełatwy przeciwnik wyruszył na Galaktyczne Turnieje. Przeciwnikiem tego najwyższego Brązowego Patrona został Seiya, który pokonał go już w drugim epizodzie. W walce posługiwał się swoją niesamowitą siłą dusząc przeciwnika swoimi potężnymi ramionami. Seiya pokonał go łamiąc mu przedramię w obu rękach i niszcząc mu w tym miejscu Materię. Geki stał się wówczas w miarę bezbronny i Seiya łatwo sobie z nim poradził zwyciężając w tej walce.
***
Ataki:
- ?.

LIONET BAN
Imię: Ban
Materia: Lionet
Wiek: 15
Data urodzenia: 30 grudnia
Znak Zodiaku: Koziorożec
Grupa krwi: B
Wysokość: 181 cm
Narodowość: Japończyk
Miejsce treningu: Kilimandżaro (Tanzania)
-
***
Ban został pokonany przez Jabu pod początek drugiego epizodu, gdyż miał pecha stawić się na Galaktyczne Turnieje. W walce posługiwał się karate, co dosyć dobrze mu wychodziło, ale do czasu... W sytuacji podbramkowej nie wahał się wykorzystać mocy swojej konstelacji i atakował bez żadnych skrupułów. Mimo swojej zaciekłości i znakomitego opanowania wschodnich sztuk walki, pojedynek wygrał Jabu i to prawie bez żadnych obrażeń...
***
Ataki:
- ?.

WOLF NACHI
Imię: Nachi
Materia: Wolf (Wilk)
-
***
Nachi był jednym z niewielu Brązowych Patronów, któremu na walkę nie dano więcej, niż kilka minut... Nigdy nie będziemy mieli okazji zobaczyć jego prawdziwych mocy, gdyż Ikki (jego przeciwnik) zaatakował go pierwszy nie oczekując nawet kontrataku. Phoenix będący wówczas pod władzą mocy zła (siódmy epizod) wykorzystał przeciwko przeciwnikowi swój atak "Fenniksu Gen Ma Ken", który spowodował u Nachiego atak katakonii. Wolf wykańczając się powoli zginął...
***
Ataki:
- ?.

Wróć do strony głównej
***
(C) "Saint Seiya", 1986, Masami Kurumada
(C) 1999, Liliana Lemańczyk