Czarni Patroni
Black Saints (Czarni Patroni) są jakby "złymi" lustrzanymi odbiciami Brązowych Patronów. Np. "złym" odbiciem Pegasusa Seiyi jest Black Pegasus, Dragona Shiryuu - Black Dragon i tak dalej. Nawet Ikki nie stanowi wyjątku, chociaż miał okazję się zmierzyć z Black Phoenixem dużo później, niż pozostali Bronze Saints ze swoimi złymi sobowtórami. W ogóle Ikki i Czarni Patroni ładnie narozrabiali. Zapewne większości czytających tą stronę wiadome jet, że Phoenix Ikki trenował na Wyspie Królowej Śmierci (Death Queen Island). Tam właśnie poznał Black Pegasusa, Black Dragona, Black Cygnusa i Black Andromedę. W szóstym epizodzie ("Phoenix") oszalały po morderczych treningach na wspomnianej wysepce Ikki przerwał turniej Galaktyczne Wojny wprowadzając Black Saints. Ci z kolei mieli nadzieję na przywłaszczenie sobie bez walki nagrody, Złotej Materii Sagittariousa. Później każdy Brązowy Patron musiał walczyć ze swoim "złym" odpowiednikiem. Moim zdaniem wyglądało to jak walka dwóch dusz: tej dobrej i złej. Myślę, że to wówczas Patroni wygnali resztki zła ze swego ciała i stali się całkowicie oddani Atenie (nie mam na myśli Ikiego, który już na zawsze został raczej samotnikiem). Tym razem podaję fotki Czarnych Patronów razem z podpisami i charakterystykami.

Black Pegasus
Black Dragon
Black Cygnus
Black Andromeda
Black Phoenix

BLACK PEGASUS
(Pegasusu)
Materia: Czarna Materia Pegasusa
Narodowość: Izraelita
Data urodzenia: 13 lipca
Znak Zodiaku: Rak
Grupa krwi: B
Wiek: 15 lat
Wzrost: 1,70 m
Miejsce treningu: Death Queen Island
***
Black Pegasus nie charakteryzował się bynajmniej tym, że przeżył długo. Pegasus Seiya zabił go już w pierwszych epizodach. Jedną z ważniejszych cech tego Czarnego Patrona jest atak. Otóż właśnie atak Black Pegasusa (czarne meteory) wywołał u Seiya zatrucie krwi i w efekcie powolną śmierć (bez obaw, Pegasus Seiya został mimo wszystko uratowany). Praktycznie Czarnego Pegaza można spotkać w akcji właściwie tylko podczas jego pojedynku z Seiyem, kiedy właśnie zginął.

BLACK DRAGON
(Doragonu)
***
---

BLACK CYGNUS
(Kigunasu)
Materia: Czarna Materia Cygnusa
Narodowość: Finlandczyk
Data urodzenia: 28 grudnia
Znak Zodiaku: Koziorożec
Grupa krwi: 0
Wiek: 15 lat
Wzrost: 1,73 m
Miejsce treningu: Jamir
***
Black Cygnus był postacią zawziętą i zdeterminowaną, ślepo posłuszną Ikkiemu-sanowi. Jego pierwszy pojedynek to walka z Shunem, który przyszedł odwiedzić leśne miejsce treningów brata. Tam Shun spokojnie zostałby pokonany przez Czarnego Patrona Łabędzia, gdyby nie pojawił się Hyoga. Black Cygnus upłynnił się wówczas, ale planował zemstę. Zemsta dopełniła się w chwili, kiedy Hyoga wyruszył w góry w poszukiwaniu pozostałych części Złotej Materii Sagittariousa. Tam bowiem Black Cygnus zaatakował Hyogę i Hyoga nie wyszedł z walki bez szwanku. Black Cygnus atakował przeciwieństwem krystalicznie białego "Diamond Dust", czarnymi śnieżynkami. Mimo wszystko po długim, męczącym pojedynku Hyoga zwyciężył zamrażając Black Cygnusa. Ten Czarny Patron do końca zachował jednak przytomność rozumu i główkę łabędzia (aluzja do jego Materii) ze swojego diademu wysłał Ikkiemu. Dzięki temu Phoenix dowiedział się, jak można unikać ciosów Hyogi, gdyż w pyszczku łabędzia zawarta była cała wiedza Black Cygnusa, którą udało mu się uratować przed śmiercią...

BLACK ANDROMEDA
(Andoromeda)
***
Black Andromeda jest jednym z tych Czarnych Patronów, których możemy jedynie zobaczyć w akcji podczas pojedynku z dobrym sobowtórem. Jak łatwo się domyślić, pierwszym i ostatnim przeciwnikiem Black Andromedy był Andromeda Shun. Podczas walki Czarny Andromeda był niezwykle zawzięty i jakby oszalały. Atakował błyskawicznie i miotał swoimi łańcuchami na oślep. Jednak Shun zachował tyle przytomności umysłu, aby zaatakować swoimi łańcuchami. Pokonał on Black Andromedę spychając go do kanionu i niszcząc jego Materię.

BLACK PHOENIX
(Fenniksu)
***
Black Phoenix pojawił się sporo później, niż pozostali Czarni Patroni. Za zadanie miał zniszczyć Ikkiego, który dzięki pomocy Seiya przestał służyć Sanktuarium. Czarny Feniks wykorzystał okazję, kiedy Ikki wiedziony wspomnieniami powrócił na Death Queen Island i wówczas zaatakował Ikkiego razem z innymi złymi wysłannikami Sanktuarium. Pojedynek był dla Ikkiego bardzo trudny, gdyż Black Phoenix również posiadał możliwość odwracania ataku przeciw oponentowi i wykonywania zaklęć oddziałujących na psychikę. Ale w końcu za pomocą swoich złudzeń i ognistych mocy Ikki ostatecznie pokonał Black Phoenixa i jego kumpli wracając z powrotem do przyjaciół.

Wróć do strony głównej
***
(C) "Saint Seiya", 1986, Masami Kurumada
(C) 1999, Liliana Lemańczyk